Katrin

1. Milline on olnud NLP Praktiku kursuse mõju minu elule / tööle? Mida NLP-s õpitust reaalselt oma elus kasutan?

Olen ilusam, tublim, targem. Olen 25. aasta jooksul õppinud suhtuma kõikidesse olukordadesse palju kergemalt, kuigi olen loomupärane muretseja ja perfektsionist. Suudan elu vaadata roosamate prillidega.
Kui midagi läheb halvasti, siis tean, et see ainult tundub nii ja kohe-kohe on midagi kasulikku juhtumas… Ma ei oska olla negatiivne. Tõsiselt negatiivne. Kuigi olen endiselt tihti tähenärija, kes õnnetuseks on üleharitud ja teab liiga palju liiga paljust, millega omakorda kaasneb ülearenenud kriitiline meel, olen ka tänu NLP koolitusel saadud teadmistele õppinud enese kriitilist meelt taltsutama, end porikärbsena seinal kõrvalt vaatlema ja teadlikke valikuid tegema.
Kasutan igapäevaselt uskumusi, millel tugineb minu maailmapilt.
Kasutan teadmisi VAK-ist, nii avaliku esinemise ja koolitaja koolitusi läbi viies, kui ka igapäevases suhtuses.
Kasutan tihti enesesisendusi ja teadliku tähelepanu juhtimist enese sisse ja enesest välja.
Kasutan lugude maagilist jõudu ja sel teemal kirjutasin isegi raamatu lugude jõust.
Kasutan mõningaid harjutusi nii enese kui ka klientide heaks. Näiteks mittekasuliku emotsiooni kustutamist mälestuspildi kõrvalt.
Ei kasuta paljusid harjutusi, näiteks edukuse valemi kirja panemist teist inimest jälgides. Pole lihtsalt töös vajadust tundnud.

2. Mis NLP meetodi ja Praktiku kursuse juures oli minu jaoks kõige kasulikum? Mis kõige vähem kasulik?

Kõige kasulikumad on uskumused (taustaoletused – nb! ei salli mingilgi moel neid mõisteid, mida kasutatakse NLPs!), edasiviiv mõtteviis, arusaamine mõtte ja sõna jõust, arusaamine sellest, kui vägev kompuuter on meie aju ja kui vähe tavainimesed sellest tegelikult teavad. Ka teadmine sellest, et kui Sina ise ei juhi end, siis juhivad Sind teised. Oskan aru saada veelgi paremini manipulatsioonidest, eriti kui kasutatakse NLP võtteid 😉 Kindlasti on kasu ka harjutustest ja teadmisest, et NLP ühe harjutusega võib aidata inimesel üle saada raskest psühholoogilisest probleemist, mõne minutiga, kusjuures psühholoogi tavavastuvõtul võib inimene selle probleemiga jäädagi eluaegseks patsiendiks.

3. Kuidas hindan NLP Praktiku kursuse tulemuslikkust? Millised ettepanekud mul on kursuse läbiviijatele?

Igati asjalik kursus.
Minu arust on nii Silva meelekontrolli kursus, kui ka NLP praktiku kursus kaks sellist koolitust, mis peaksid olema kohustuslikud. Kes vähegi paremini elada soovib, võiks need läbida.

Edu soovides ja kallistades
Katrin
Motivatsioonikoolitaja, (aja)kirjanik

Tagasiside

Uudised